Kültür tuğlası, Ucuz kültür tuğlası
Kültür Tuğlası İmalatıKültür Tuğlası İmalatıKültür Tuğlası İmalatı
(7/24- Servis)
Sancaktepe / İstanbul

Kültür tuğlası imalatı istanbul

Kültür Tuğlası İmalatı

Kültür Tuğlası; orijinal eski tuğlalardan kalıplar alınarak üretilen, beton esaslı bir duvar kaplama üründür.
Tekin Kültür Tuğlası; yalıtım özelliği sayesinde ses ve ısı geçirgenliği konusunda yardımcıdır. İç ve dış mimari tasarımlarda kullanılmaya uygundur. Hali hazırda olan duvara dekor vermek amacı ile kaplanan doğal görünümlü tuğla çeşidine denilmektedir.

Son zamanlarda iç mekanlarda ev, kafe, iş yeri gibi pek çok mekanda dekoratif kültür tuğlası kullanılarak oluşturulan ortamın daha otantik ve benzersiz bir mekan olması sağlanmaktadır. Dekoratif taş tuğla ile mekanınıza girdiğinizde kendinizi farklı bir dünyaya girmiş gibi hissedeceksiniz.

Dekoratif Kültür Taşları Nedir?

Doğal taşlar kalıplar halinde kesilerek üretilen ve çimento esaslı olan duvar kaplama malzemesine dekoratif kültür taşları denir. Bu taşlar kaplanacak olan duvara bazen üst üste yığılarak, bazen de yan yana dizilerek dizayn edilmektedir. Dekoratif taş tuğla günümüzde dış alanlarda ya da iç alanlarda duvar dekorasyonu malzemesi olarak kullanılan bir kaplama şeklidir. Dekoratif kültür taşlarının kullanıldığı dış ve iç mekanlar ile oluşturulan ortam daha doğal bir görünüme sahip olur.

Kültür Tuğlası Nedir?

Kültür tuğlası oluşturulan mekanların iç ya da dış dekorlarında kullanılan mimari açıdan çok şık ve doğal görünmesini sağlayan taş yapılarda kullanılan malzemeye denilmektedir. Bu taşlar eski zamanlardan günümüze kadar daima tercih edilen bir dekor malzemesi olarak kullanılmıştır ve kullanılmaya devam edilmektedir.

Dekoratif taş tuğla ile dizayn etmek istediğiniz iç ve de dış mekanlar hem daha otantik, hem daha doğal hem de daha orijinal gözükmektedir. Böylelikle mimari tercihinizle farklılık yaratabilirsiniz. Dekoratif taş tuğla sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Kültür Tuğlası Nasıl Üretilir?

Her mekanın farklı odalarına tamamen doğal bir görüntü sunan kültür tuğlası, sunduğu görsel şıklığın yanı sıra fiziksel açıdan da rahat bir kullanım sağlıyor. Son dönemlerde dekoratif amaçlı çok fazla değerlendirilen bu tasarımlar, tamamen gerçekçi bir etkiyi duvarlara taşıyor.

Kişisel tarzınızı ve yaşam stilinizi en iyi şekilde yansıtabileceğiniz modeller arasından tercih yapabilir ve her zaman aradığınız o güzel görüntülü mekanlarınızda yaratabilirsiniz. Tabii mutlaka profesyonel bir anlayışla özel kalıplar eşliğinde üretiminin gerçekleştirilmesine dikkat etmek gerekir. Kaliteli malzeme yapısı altında hazırlanan, değişik şekiller eşliğinde uygulama sağlayan firmalardan destek almaya özen gösterilmelidir.

Kültür Tuğlası Üretimi

Profesyonel anlayış içerisinde belli süreçler dahilinde kültür tuğlası üretimi gerçekleştirilmektedir. Üretimin sonunda kaliteli malzeme yapısı altında hazırlanmış tasarımlar, kişisel isteklere uygun şekilde mekana uygulanmaktadır.

– Öncelikle natural toprağın işlenmesi gerçekleştirilir.

– Daha sonra toprak yüksek ateşte pişirilir.

– Presleme yöntemi ile özel kalıplar üzerinden profesyonel bir kaplama yapılır.

– Daha sonra belli bir süre bekletilerek istenilen sağlamlıkta ve kalitede modeller öne çıkar.

Bütün bu işlemler uzman bir kadro ile el işçiliği altında ele alınır. Böylece sadece görsel açıdan tamamen doğal ve gerçekçi bir yapı değil, aynı zamanda fiziksel açıdan da rahatlıkla kullanılabilecek kaliteli ürünler ortaya çıkarılmaktadır.

Özel Üretim ile Uzun Yıllar Kullanılacak Kültür Tuğlası Çeşitleri

Daha çok dekoratif amaçlı kullanılan kültür tuğlası, artık her mekanın farklı duvarlarına özel olarak uygulanmaktadır. Doğal toprağın dikkatli şekilde işlenmesi ve pişirilmesinin ardından şekil almasıyla hazırlanan bu tasarımlar, böylece değişik harita üzerinden farklı model imkanı vermektedir.

Bu da duvarların boyutlarına ve kişisel tercihlere bağlı olarak farklı ürünler üzerinden mekana yansıtılmasına olanak vermektedir. Pres tuğla kaplama modeli olarak da bilinen bu tasarımlar, her evin odasıyla birlikte bar ve restoran veya cafe alanlarında da oldukça şık bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Rahatlıkla Kullanılabilecek Özel Kültür Tuğlası

Özel üretim altında profesyonel bir anlayışla üretimi gerçekleştirilen kültür tuğlası, fiziksel açıdan rahat bir kullanım imkanı tanımaktadır. Zira kaliteli malzeme yapısı ile sadece nemli bir bez üzerinden kolaylıkla temizlenebiliyor. Aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı gibi ayrıcalıklar da yine fiziksel olarak sunulmaktadır.

Kültür Tuğlaları Modernlikle Buluştuğu Adres

Kültür tuğlaları geçmiş dönemlerden bu yana kullanılan yapı malzemeleri arasında yer alan kültür tuğlaları günümüzde de yine popüler hale geldi. Doğal görünümden hoşlanan şehir insanlarının özellikle tercih ettiği ürünler arasında yer almakta ve  çeşitliliği ile de pek çok zevke ayrı ayrı hitap etmektedir.

Mimarinin vazgeçilmezi arasında yerini alan ve iç mekan ve dış mekan döşemeleri için de sıklıkla tercih edilen kültür tuğlaları doğal görünümün modernlikle buluştuğu adres olarak görülüyor. Ürün çeşitliği, renk çeşitliliği açısından bir çok farklı çeşit barındıran ürünler, firmamız tarafından sunulan kaliteli malzeme içerikleri ile de uzun yıllar kalıcılığı devam ediyor.

Tekin Kültür Tuğla olarak ürünlerimize dış cephelerde de uzun yıllar garanti vererek kullanıcılarımızın kafalarında ki en bariz soru işaretlerini de giderebilmeyi amaç edinmekteyiz.

Ürünlerimiz geneli hakkında bilgi almak ve tasarımlarınız da Tekin Kültür Tuğla kültür tuğlaları ,uygulama , ürün desteği vb konular hakkında deneyimli müşteri temsilcisi arkadaşlarımızdan her türlü sorularınıza cevap alabilirsiniz.

 Kültür Tuğlası Kullanım Alanları

Dekorasyonun vazgeçilmezi haline gelen kültür tuğlaları pek çok farklı renk ve çeşitte sunuluyor. Doku farklılıkları doğal görünümler renk gerçeklikleri ve bir çok tasarıma uygun modellerimizle alanında uzman ekibimiz aracılığı ile yapılan seçimler doğrultusunda mekanlara farklı bir hava katması sağlanıyor. Balkonlar, teraslar, cafe ve restoranlar, şömineler, villalar, hoteller, dış cepheler, odalar ve salon kısımlarında belirlenen bir duvar üzerinde de oldukça şık ve modern bir hava sağlanıyor.

Kullanım alanları açısından zengin bir ürün olan kaplama tuğlaları ürün çeşitliliği nedeniyle her mekanda kullanıma olanak sunuyor. Tüm Türkiye’de mimari tasarımlarınız da sizde olivin stone kalitesi ile buluşabilir, çözüm ortağınız için projelerinizde ürünlerimizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 Kültür Tuğlası Fiyatları 

Kullanım kolaylığı ve doğallık vadeden ürünlerimiz her zevke uygun tasarım olanakları sunuyor. Firmamız aracılığı ile müşteri memnuniyet odaklı hizmet verilmek suretiyle kaliteden taviz verilmemek suretiyle uygun fiyatlara kültür tuğlaları temin etmeniz mümkündür.

Alanında uzman ve tecrübeli kadromuzla yapılan yönlendirmeler doğrultusunda mekanınıza uygun bir seçim yapmanız kolaylaştırılıyor. Doğadan vazgeçemeyen şehir hayatından sıkılanlara özel bir köşe yapımı için siz de firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Her bütceye uygun ürünlerimiz arasından seçim yapabilir, projenize uygun fiyatlar alabilirsiniz.